Ferriss Tim

TIMOTHY FERRISS je autorem bestsellerů Čtyřhodinový pracovní týden, Čtyřhodinové tělo a Čtyřhodinový šéfkuchař, ale především neúnavným experimentátorem a hledačem těch nejefektivnějších cest k cíli. Jak se nejrychleji, nejsnadněji a nejzábavněji naučit jakýkoli jazyk, špičkově vařit, vydělávat peníze nebo tančit tango s nejvíce otočkami za minutu na světě? To jsou otázky, které „lidského pokusného králíka“ Ferrisse vždy zajímaly.
Tim je označován za jednoho z „nejinovativnějších lidí v byznysu“. Zařadil se mezi první investory a poradce společností Uber, Shopify, Alibaba a dalších. Podcast Tim Ferriss Show mu vysloužil přezdívku „Oprah Winfreyová zvukových podcastů“; Timův blog http://www.fourhourblog.com má každý měsíc přes milion čtenářů a jeho účet na Twitteru @tferriss je podle webu Mashable jedním z pěti „povinně sledovaných“ účtů pro podnikatele. Od roku 2003 je Tim hostujícím přednášejícím na Princetonské univerzitě. Žije v San Francisku.

Už jste někdy slyšeli o Timovi Ferrissovi: autorovi čtyř bestsellerů NY Times, investorovi a producentu populárního podcastu, The Tim Ferriss Show.? 

(Podcast je série digitálních audio nebo video souborů, které si uživatel může stáhnout a poslouchat. Často je k dispozici pro předplatitele, takže nové epizody se automaticky stahují prostřednictvím webového syndikování do vlastního lokálního počítače, mobilní aplikace nebo přenosného přehrávače médií. Slovo vzniklo jako portmanteau „iPod“(značka mediálního přehrávače) a „vysílání“. Distribuované soubory jsou v audio formátu, ale někdy mohou obsahovat i jiné formáty souborů, jako je PDF nebo EPUB . Videa, která jsou sdílena podle modelu podcastu, se nazývají video podcasty nebo vodcasty. – Wikipedia). 

A víte, že bojuje s bipolární depresí a v určitém okamžiku si pečlivě naplánoval sebevraždu? „Byla to opravdu jen otázka náhody, že jsem se sebou neskoncoval…“ 
Nebo, že jeho první megahit, Čtyřhodinový pracovní týden, oslovení nakladatelé sedmadvacetkrát odmítli? A že tato kniha stále vyvolává vášně pochybovačů? V jednom Robbinsově podcastu Tony a Mary B. mluví s Timem o vzniku knihy Nástroje titánů a o tom, jak se její autor sám při psaní měnil. Všímají si, jak se zdokonaloval při kladení otázek a zbavoval se všeho, co ho dosud omezovalo při kontaktu s lidmi, jak se mu podařilo nastartovat proces zvyšování fyzické a duševní síly. Společně popsali, které nástroje a které taktiky Tim získal od takových mistrů jako Peter Thiel, Chris Sacca,a Peter Diamandis a dalších. Inspirující je také rozhovor o tom, jak se vyrovnat s temnějšími obdobími života, a jak se Timova životní perspektiva v průběhu let změnila.

Na co Tim Ferriss odpovídal?

Máte nějaké ranní rituály nebo zvyky, které vám při důsledném dodržování zpříjemňují celý den?

Když se probudím, uběhnu nejméně tři míle a cítím se pak svěží celý den. Na internetu projdu stránky, z nichž se dovím, co lidé dělají, a vezmu si z toho všechno, co mohu použít k vlastní práci.

Pokud byste na sobě mohl změnit jednu věc, co by to bylo?

Chtěl bych mít lepší paměť. Všechno píšu chronologicky a plánuji jen z nutnosti. Své myšlenky organizuji psaním. Ale kdybych si mohl na to všechno vzpomenout, nemusel bych tolik času věnovat písemným poznámkám.

Kdybyste mohl kdekoli na světě instalovat billboard, kam byste ho dal a jaké sdělení byste na něj umístil?

„Nikdy se nevzdávej svého snu jen proto, že bude dlouho trvat, než se ti splní.“ A pak ještě poznámku, abyste se nenechali zastrašit při uskutečňování velkých projektů. A byl by v San Francisku, abych ho každý den viděl.

Když uvažujete o úspěšné osobě, která první vám přijde na mysl?

Mark Cuban. Prodal svou společnost a koupil tým NBA. Je to fantazie. Teď pomáhá ostatním udělat něco podobného. Jde o to najít sílu dělat co chci a užívat si to.

Jakou radu byste si dal, kdy vám zase bylo dvacet?

Každý den se nauč něčemu novému. Pokud si dokážeš odpovědět, cos dnes poznal, neprožil jsi den zbytečně.
(Ze zahraničních pramenů)

VYDANÉ TITULY


Reklama

[bc_random_banner category=550 slider=no autoplay=true delay=3000 loop=false dots=false]