Mezinárodní kongres zdraví 2021 Praha

 1. ročník Mezinárodního kongresu zdraví v Praze nabídne jako první v Evropě unikátní 3D prostředí, koná se ve dnech 10. – 12. 9. 2021.
  Účastníci se mohou těšit, poprvé v Evropě, na plně interaktivní 3D prostředí, kde kromě streamování online příspěvků tuzemských i světových odborníků v oblasti tradiční, komplementární a integrativní medicíny (TCIM) získáte také možnost navštívit virtuální kongresové sály, výstavní stánky nebo se o vybraném tématu na místě pobavit s hosty prostřednictvím chatu i videohovoru.
  „Mám velkou radost, že nás čeká již druhý ročník, který i letos přinese řadu mimořádných odborných příspěvků z oblasti TCIM, a to v unikátním interaktivním 3D prostředí, které mohou zájemci navštívit zcela zdarma,“ Tomáš Pfeiffer, ředitel Institutu pro TCIM, který je pořadatelem kongresu.
  Akce si také klade za cíl uvést Platformu 2020 Praha do plného provozu. „Jedná se o celosvětovou informační databázi, která usnadní výměnu informací v oblasti TCIM a v neposlední řadě se bude podílet na vytváření bezpečného prostoru pro komunikaci s medicínou EBM,“ upřesnil Tomáš Pfeiffer. Platforma obsahuje různé sekce, např. Knihovna, Věda a výzkum, Vzdělávání, Legislativa a další.
  Celý projekt byl široce projednáván na řadě akcí, které se věnují problematice TCIM, např. v rámci jednání na půdě Evropského parlamentu, WHO, v britském parlamentu, v italském Senátu, při jednáních s organizacemi ANME (Association of Natural medicine in Europe), EUAA (European Ayurveda Association), ISCMR (International Society for Traditional, Complementary and Integrative Medicine Research) a dalších.
  „Společným cílem nás všech, kteří aktivně pracujeme v oblasti TCIM, je přinést relevantní informace o této oblasti pro širokou veřejnost a otevřít také prostor pro dialog v odborných kruzích, tedy v oblasti EBM. Zdraví přece nezná hranic, hledejme proto, co nás spojuje,“ řekl Tomáš Pfeiffer a připomněl tak hlavní myšlenku celého kongresu.
  Interaktivní 3D kongres bude možné navštívit další 3 měsíce po skončení akce.
Komentáře