Timothy Snyder v Praze

Na pozvání Knihovny Václava Havla přijede do Prahy Timothy Snyder

Praha, 9. 7. 2024  

Do Prahy přijede 15. července na pozvání ředitele Knihovny Václava Havla Milana Babíka jeden z nejznámějších amerických intelektuálů Timothy Snyder. Spisovatel a profesor z americké Yale University se vrací do Prahy na významnou veřejnou akci po několika letech.  Vystoupí jako host konference Hranice (ne)svobody organizované Knihovnou Václava Havla a Českým rozhlasem Plus, setká se s prezidentem republiky Petrem Pavlem a natočí exkluzivní rozhovor pro internetovou televizi Havel Channnel.

„S Timem Snyderem i jeho ženou Marci Shore se znám několik let. Mimo jiné vystoupili jako hlavní hosté mezinárodní konference Havel a naše krize, kterou jsem pořádal na Colby College v USA v září 2022. Na Timovi si vážím nejen jeho nesporných odborných znalostí, ale také jeho občanské angažovanosti a vytrvalé snahy šířit povědomí o dějinách střední a východní Evropy na opačné straně Atlantiku. Do Prahy jsem ho pozval z jednoduchého důvodu: jeho myšlenky jsou úzce spjaté s odkazem Václava Havla,“ vysvětlil důvod pozvání ředitel KVH Milan Babík.

Timothy Snyder přijede do Prahy s přednáškou Havel, nepředvídatelnost a svoboda, která bude vrcholem konference Hranice (ne)svobody. Vstupenky jsou vyprodané, záznam konference bude zveřejněný v podcastu Českého rozhlasu „Na Východ“ v pátek 26. července.

Komentáře