V pondělí otevřou vybraná knihkupectví, mezi nimi bude i šestnáct prodejen Luxoru

Přípravy k znovuotevření prodejen vrcholí, bezpečnostní páska redukuje nadbytečné metry čtvereční, prodavači dostanou „bezpečnostní balíčky a suvenýry pro turisty poputují do sklepa a na půdy – žádní totiž ještě dlouho nepřijdou…

Díky vlně uvolňujících opatření, která vydala Vláda ČR, budou v pondělí 27. dubna 2020 téměř po sedmi týdnech znovu otevřeny brány knihkupectví! Síť knihkupectví Luxor může v pondělí otevřít šestnáct ze svých sedmatřiceti kamenných prodejen. Vládní opatření totiž umožní obnovit provoz prodejen do 200 m2, které se nenacházejí v nákupních centrech nad 5000 m2. Výjimku mají prodejny s vlastním vstupem z venkovního prostoru – ty mohou otevřít, i když jsou součástí velkého nákupního centra.

Aby mohlo otevřít co nejvíce prodejen a zároveň byla poctivě plněna vládní nařízení, otevřou některé pobočky Luxoru v takzvaném „slim režimu.  „Některá oddělení v prodejnách budou uzavřena, některé části zmenšeny pomocí bezpečnostní pásky. To nám umožní otevřít i naše největší prodejny, třeba ikonický Palác knih Luxor nebo Knihkupectví Luxor na Hlavním nádraží. Do sklepa a na půdu poputují suvenýry pro turisty i průvodce na cesty do zahraničí, které asi delší dobu nebudou mít odbyt. Upravená bude také otevírací doba, říká Jan Kotrba, manažer prodeje knihkupectví Luxor, který v současné době objíždí všechny pobočky a zajišťuje, aby v pondělí skutečně mohly otevřít.

Každý prodavač-knihkupec bude vybaven „bezpečnostním balíčkem, který obsahuje ústní roušky, jednorázové gumové rukavice a dezinfekci ve spreji. V otevřených prodejnách pak bude platit zvláštní režim. Dezinfekce u vstupu a zakrytá ústa a nos jsou samozřejmostí, dále bude třeba dodržovat rozestupy ve frontách a případně omezovat počet zákazníků přítomných v prodejně. Podobně jako u ostatních obchodníků bude preferována bezkontaktní platba kartou.

Komentáře